Oficjalnie: Anderson w Coritibie

Oficjalnie: Anderson w Coritibie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Coritiba

Znany z występów w Manchesterze United Anderson będzie reprezentował w najbliższym czasie barwy Coritiby.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł zakładać tę koszulkę. Mam nadzieję, że czeka mnie w niej wiele dobrego - przyznał zawodnik tuż po oficjalnym potwierdzeniu jego przenosin. Coritiba wypożyczyła go z Internacionalu do końca tego roku.


Anderson grał w Internacionalu od lata 2015 roku, kiedy to przeniósł się do niego ze wspomnianego Manchesteru. W dwóch ostatnich sezonach 28-latek zanotował w jego koszulce odpowiednio 30 (pięć asyst) oraz 20 (gol i asysta) spotkań ligowych.


Brazylijczyk wrócił do ojczyzny bez sumy odstępnego, ale warto przypomnieć, że wcześniej „Czerwone Diabły” zapłaciły za niego Porto 31,5 miliona euro. 28-latek miewał na Old Trafford dobre momenty, ale kontuzje sprawiły, że w swoich ostatnich sezonach na Starym Kontynencie nie potrafił odzyskać on dawnej formy.


Coritiba będzie dla pomocnika trzecim rodzimym klubem. Wcześniej - oprócz Internacionalu - przez wiele lat występował on w Grêmio, gdzie się wychował i skąd wyruszył do Europy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy