Oficjalnie: Aogo zostaje w Schalke

Oficjalnie: Aogo zostaje w Schalke
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Schalke 04 Gelsenkirchen

Schalke 04 Gelsenkirchen potwierdziło, że Dennis Aogo został wykupiony z Hamburgera SV. Niemiec był dotychczas wypożyczony do klubu z Zagłębia Ruhry.

Aogo trafił do Schalke pod koniec letniego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia. Niemiec do czasu kontuzji spisywał się w zespole S04 na tyle dobrze, że stał się jednym z kandydatów na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Brazylii. Udany sezon Aogo przerwała bardzo ciężka kontuzja.

W grudniu 27-latek podczas jednego z treningów zerwał więzadła krzyżowe i na pewno nie zagra już tym sezonie. Mimo tego Schalke zdecydowało się wykupić piłkarza z Hamburgera SV i podpisać z nim kontrakt do czerwca 2017 roku.

Schalke miało opcję pierwokupu piłkarza, jednak dyrektor sportowy klubu Horst Heldt zdradził, że cena za piłkarza wyniosła mniej niż wcześniej ustalono. Według spekulacji medialnych klub z Zagłębia Ruhry musiał zapłacić za Aogo około 3 miliony euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy