OFICJALNIE: Bohater rekordowego transferu w Arabii Saudyjskiej do wzięcia. Łakomy kąsek dostępny na rynku

OFICJALNIE: Bohater rekordowego transferu w Arabii Saudyjskiej do wzięcia. Łakomy kąsek dostępny na rynku fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al-Nassr

Ahmed Musa zakończył przedwcześnie swoją przygodę z Al-Nassr. Od teraz jest dostępny na zasadzie wolnego transferu.

Reprezentant Nigerii rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z „Rycerzami Nadżdy”, z którymi miał być z nim związany do 30 czerwca 2022 roku.

Wszechstronny ofensywny zawodnik został przed ponad dwoma laty bohaterem rekordowego transferu w Arabii Saudyjskiej, ponieważ Al-Nassr wyłożyło na jego pozyskanie z Leicester City aż 16,5 miliona euro.

Ekipa z Rijadu wierzyła głęboko w to, że Ahmed Musa jest wart zainwestowanych w niego pieniędzy i wpłynie w pozytywny sposób na osiąganie lepszych wyników przez zespół.

28-latek nie spełnił jednak do końca pokładanych w nim nadziei. Co prawda pomógł „Rycerzom Nadżdy” sięgnąć po mistrzostwo (2018/2019) oraz Superpuchar Arabii Saudyjskiej (2019), ale nie zanotował ani jednego występu w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, do której nie został zgłoszony.

Dokładny powód przedwczesnego rozstania Al-Nassr z Nigeryjczykiem nie jest jednak znany. Mimo wszystko należy przypuszczać, że klub chciał w ten sposób zbilansować budżet po sprowadzeniu Pity Martíneza z Atlanty United za nieco ponad 16,3 miliona euro i być może zrobić miejsce na liście płac dla Mesuta Özila.

Na taki rozwój wypadków ma wskazywać między innymi fakt, że przed Musą szeregi saudyjskiego zespołu opuścił także Giuliano na rzecz powrotu do Turcji i gry w barwach İstanbulu Başakşehir.

Nigeryjczyk strzelił w sumie 11 goli oraz zanotował 14 asyst w 57 rozegranych meczach dla ekipy z Rijadu.

Najbliższa przyszłość ofensywnego zawodnika nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że obecnie priorytetem dla kapitana reprezentacji „Super Orłów” jest powrót do gry na europejskim poziomie.

Jeśli tak, na znalezienie nowego pracodawcy musi poczekać aż do stycznia, gdy otworzy się zimowe okno transferowe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy