OFICJALNIE: Decyzja w sprawie afery Calaiò

OFICJALNIE: Decyzja w sprawie afery Calaiò
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FIGC

Parma usłyszała wyrok apelacji w związku z małą aferą, która wywiązała się pod koniec poprzedniego sezonu.

Mimo bankructwa „Crociatim” udało się bardzo szybko pozbierać i w ekspresowym tempie powrócić do Serie A. Mało jednak brakowało, a na sukcesie kolejnych awansów do wyższych klas rozgrywkowych powstałaby spora szrama.

Przed ostatnim meczem poprzedniego sezonu Serie B napastnik Parmy Emanuele Calaiò wysłał żartobliwe SMS-y do dwóch swoich dawnych kolegów z zespołu SPAL, z którymi miał się wtedy zmierzyć. Snajper poprosił, by jego przyjaciele nieco odpuścili, ponieważ to Parma walczy o awans. Wiadomości wypłynęły jednak poza ich grono, a FIGC oraz sądowi nie było już do śmiechu z powodu tych żartów.

36-latek oraz jego klub zostali posądzeni o próbę wpłynięcia na wynik (mecz zakończył się zwycięstwem i co za tym idzie awansem Parmy). Wcześniej sąd uznał, że parmeńczycy nie zostaną zdegradowani, lecz zaczną sezon Serie A z pięcioma oczkami mniej. Calaiò z kolei został zawieszony na dwa lata, co praktycznie kończyło jego karierę.

Parma nie poddała się i złożyła apelację, wciąż tłumacząc, że piłkarz nie chciał wpłynąć na wynik, a jedynie żartował. Sąd apelacyjny FIGC przystał na niektóre argumenty „Gialloblu” i zredukował karę. Drużyna przystąpi do ligi z taką samą liczbą punktów co reszta stawki, a klub będzie musiał jedynie zapłacić karę w wysokości 20 tysięcy euro. Dobre wieści usłyszał również piłkarz, którego zawieszenie zostało skrócone do 31 grudnia tego roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Amine Gouiri bohaterem piątego letniego transferu Nice OFICJALNIE: Amine Gouiri bohaterem piątego letniego transferu Nice Legia Warszawa straci Antolicia?! Chorwat na radarze Trabzonsporu Legia Warszawa straci Antolicia?! Chorwat na radarze Trabzonsporu OFICJALNIE: Domowa koszulka Chelsea na nowy sezon OFICJALNIE: Domowa koszulka Chelsea na nowy sezon OFICJALNIE: Vuković na dłużej w Legii Warszawa | Lada moment pierwszy letni transfer OFICJALNIE: Vuković na dłużej w Legii Warszawa | Lada moment pierwszy letni transfer Borussia Dortmund OFICJALNIE zaprezentowała stroje na sezon 2020/2021 [FOTO] Borussia Dortmund OFICJALNIE zaprezentowała stroje na sezon 2020/2021 [FOTO] Arsenal skonfliktował się z Saint-Étienne w sprawie Saliby. OFICJALNIE: Oświadczenia klubów Arsenal skonfliktował się z Saint-Étienne w sprawie Saliby. OFICJALNIE: Oświadczenia klubów Bayern Monachium rozpoczyna ofensywę. OFICJALNIE: Kouassi drugim transferem letniego okna Bayern Monachium rozpoczyna ofensywę. OFICJALNIE: Kouassi drugim transferem letniego okna

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy