OFICJALNIE: Drobny uraz Rybusa. A powołania tuż-tuż!

OFICJALNIE: Drobny uraz Rybusa. A powołania tuż-tuż! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lokomotiw Moskwa

Maciej Rybus nie znalazł się w kadrze Lokomotiwu Moskwa na wczorajszy pojedynek derbowy z Dynamem Moskwa (2:1).

Doświadczony lewy obrońca wystąpił do tej pory we wszystkich możliwych spotkaniach Lokomotiwu Moskwa w trwającym sezonie.

Z tego też powodu jego brak w kadrze meczowej na niedzielne starcie ligowe mogło wywołać pewien niepokój w szeregach fanów rosyjskiego zespołu oraz sztabu szkoleniowego drużyny narodowej przed nadchodzącymi spotkaniami eliminacyjnymi Euro 2020 przeciwko Słowenii (6 września o 20:45) i Austrii (9 września o 20:45).

Klub w opublikowany komunikacie wyjaśnił, że absencja 30-letniego zawodnika była spowodowana drobnymi problemami mięśniowymi w dolnej części nogi. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że uraz Rybusa nie jest poważny i w nadchodzących dniach powinien on wrócić do normalnych zajęć z resztą zespołu.

Kłopoty zdrowotne bocznego defensora przed zgrupowaniem reprezentacji Polski stają się niestety pewną normą. W przeszłości Jerzy Brzęczek musiał już trzykrotnie rezygnować z usług obrońcy, ponieważ ten zmagał się z różnego rodzaju dolegliwościami.

Mamy jednak nadzieję, że te drobne kłopoty nie przeszkodzą piłkarzowi w otrzymaniu powołania na niezwykle ważne wrześniowe spotkania eliminacyjne Euro 2020.

Rybus rozegrał do tej pory sześć spotkań w barwach Lokomotiwu Moskwa w trwających rozgrywkach i zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków z drugim letnim transferem. Prosto z Lecha Poznań [OFICJALNIE] Wisła Kraków z drugim letnim transferem. Prosto z Lecha Poznań [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Tim Hall dopiero co trafił do klubu i... zaraz go opuści?! Hyballa zdenerwowany Wisła Kraków: Tim Hall dopiero co trafił do klubu i... zaraz go opuści?! Hyballa zdenerwowany Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy