Oficjalnie: Druga rekordowa sprzedaż Sparty Praga

Oficjalnie: Druga rekordowa sprzedaż Sparty Praga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Henan Jianye FC

Bořek Dočkal został nowym zawodnikiem Henan Jianye.

Klub Chinese Super League sfinalizował przenosiny ofensywnego pomocnika, który po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą długoterminowym kontraktem.

Nieoficjalnie mówi się, że Sparta Praga na sprzedaży swojego piłkarza zarobiła aż 8,5 miliona euro, a to oznacza, że za większe pieniądze szeregi czeskiego zespołu opuścił tylko Tomáš Rosický, który w styczniu 2001 roku przeniósł się do Borussii Dortmund za około 14,5 miliona euro.

Dočkal w trwającym sezonie wystąpił w 22 meczach ekipy z Generali Arena, w których strzelił cztery bramki oraz zanotował dziewięć asyst.

28-letni pomocnik w nowym zespole będzie miał okazję grać wspólnie z najlepszym piłkarzem tegorocznego Pucharu Narodów Afryki - Christianem Bassogogiem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy