OFICJALNIE: Filip Uremović, sześciokrotny reprezentant Chorwacji, opuścił Rubin Kazań i znalazł klub w Anglii

2022-03-25 13:02:51; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Filip Uremović, sześciokrotny reprezentant Chorwacji, opuścił Rubin Kazań i znalazł klub w Anglii Fot. Rubin
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sheffield United

Rubin Kazań stracił na resztę sezonu Filipa Uremovicia, który zawiesił swój kontrakt i dołączył do Sheffield United.

Środkowy bądź prawy obrońca, a w razie czego nawet lewy defensor czy defensywny pomocnik, to dotychczasowy kapitan rosyjskiej drużyny. W tym sezonie rozegrał 21 spotkań i oglądaliśmy go w obu pojedynkach z Rakowem Częstochowa.

Po ataku Rosji na Ukrainę FIFA dała obcokrajowcom z Priemjer-Ligi możliwość zawieszenia umów do 30 czerwca i występów do tego czasu w innych klubach. To uczynił właśnie 25-latek.

Filip Uremović wzmocnił Sheffield United (Championship), po raz trzeci w swojej karierze dołączając do ekipy spoza Chorwacji. Wcześniej grał również w słoweńskiej Olimpji Lublana.

Pomoc wszechstronnego gracza o inklinacjach defensywnych bardzo się „Szablom” przyda. Na problemy zdrowotne narzekają bowiem Chris Basham, Jayden Bogle, George Baldock i Jack O’Connell.

Z drugiej strony Rubin Kazań do końca sezonu będzie musiał sobie radzić bez drugiego już kluczowego zawodnika. Klub zmienił również Chwicza Kwaracchelia.