OFICJALNIE: Gaich przeniósł się do Serie A. W Rosji bardzo rozczarował

OFICJALNIE: Gaich przeniósł się do Serie A. W Rosji bardzo rozczarował fot. San Lorenzo
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lega Serie A | Sport24.ru

Benevento Calcio zarejestrowało w Lega Serie A transfer z udziałem Adolfo Gaicha.

Argentyńczyk mógł wylądować w Europie już latem 2019 roku, ale AC Milan ostatecznie nie zdecydował się na zakup wielce perspektywicznego zawodnika. Nim do tego doszło, środkowy napastnik w czterech meczach Mistrzostw Świata do lat 20 strzelił trzy gole, co sprawiło, że trafił on do notesów wysłanników kilku innych ekip.

Sprawa wyjazdu gracza mierzącego 190 centymetrów wzrostu z San Lorenzo ponownie nabrała tempa pod koniec lipca 2020 roku. To wówczas CSKA Moskwa osiągnęło porozumienie z jego pracodawcą w sprawie transferu definitywnego o wartości 8,5 miliona euro za 80 procent karty.

Eksperci widzieli w Adolfo Gaichu przyszłą gwiazdę rosyjskiej Priemjer-Ligi, a „Konie” zacierały już ręce, wyobrażając sobie pieniądze, które otrzymają w przyszłości za swojego atakującego od jednego z gigantów futbolu. Tymczasem, po ledwie pięciu miesiącach oddają go do… Benevento Calcio.

To efekt ledwie jednego trafienia oraz asysty w 18 dotychczas rozegranych spotkaniach. Ekipa ze stolicy Rosji nie miała zamiaru dłużej czekać, aż wystrzeli on z formą i postanowiła przystać z propozycję przedstawiciela Serie A.

Jednokrotny reprezentant seniorskiej kadry Argentyny został wypożyczony do 30 czerwca za kwotę 300 tysięcy euro z możliwością jego przedłużenia o następne 12 miesięcy, jeśli piłkarz wystąpi w minimum połowie spotkań. Ponadto w umowie znalazła się opcja wykupu opiewająca na 12 milionów euro i, gdyby została aktywowana, dla „Czarowników” będzie to rekord transferowy.

Gaich w beniaminku włoskiej ekstraklasy będzie starał się odbudować swoją reputację, grając u boku takich zawodników jak Iago Falque czy Kamil Glik. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy