OFICJALNIE: Giovanni Simeone wykupiony przez Hellas Verona

OFICJALNIE: Giovanni Simeone wykupiony przez Hellas Verona fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hellas Verona

Hellas Verona poinformował o zakontraktowaniu na mocy transferu definitywnego dotąd wypożyczonego Giovanniego Simeone.

Argentyński napastnik doskonale spisywał się podczas pobytu nad Adygą i jego wykupienie było od dłuższego czasu przesądzone.

Giovanni Simeone wystąpił w Serie A 35 razy, zdobył 17 bramek oraz zanotował sześć asyst. Z tym dorobkiem został on najlepszym strzelcem zespołu.

Hellas Verona w umowie wypożyczenia zapewnił sobie opcję wykupu o wartości 12 milionów euro. Teraz z niej skorzystał, przy czym nie obyło się bez małej zniżki. Ostatecznie transakcja wyniosła bowiem 10,5 miliona.

Klub nie słynnie z dokonywania wielomilionowych transferów, dlatego jest to jego drugi największy zakup w historii. Liderem wciąż jest Juan Iturbe, za którego w 2014 roku zapłacono 15 milionów euro.

Blisko 27-letni zawodnik podpisał umowę ważną do połowy 2026 roku, ale przy jego nazwisku trzeba postawić znak zapytania.

Atakujący wzbudza zainteresowanie kilku ekip. Są to Lazio czy West Ham United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy