OFICJALNIE: Gravillon w Sassuolo

OFICJALNIE: Gravillon w Sassuolo
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: US Sassuolo Calcio

US Sassuolo Calcio poinformowało o sprowadzeniu do klubu Andrew Gravillona.

Gwadelupczyk to wychowanek Interu Mediolan, z którego jednak odszedł latem 2017 roku. Wówczas przeszedł do Benevento, a następnie zasilił barwy Pescary. Zimą 2019 roku „Nerazzurri” zdecydowali się na ponowne zakontraktowanie środkowego obrońcy, który kosztował wówczas 7,5 miliona euro. Już wtedy postanowiono, że resztę sezonu spędzi on w klubie macierzystym.

Po powrocie na Giuseppe Meazza 21-latek nie znalazł się w planach Antonio Conte. Włoch wyraził zatem zgodę na wypożyczenie do Sassuolo. Z tego tytułu mediolańczycy otrzymali milion euro, lecz już za 12 miesięcy na ich konto może trafić kolejne dziewięć milionów euro. Dojdzie do tego, jeśli „Neroverdi” zdecydują się na transfer definitywny.

Wówczas będziemy świadkami jednej z największych transakcji z udziałem ekipy z Modeny. Do tej pory bowiem najwięcej zapłacono za trzech piłkarzy. Byli to Domenico Berardi, Manuel Locatelli i Simone Zaza, którzy kosztowali po 10 milionów euro. 

Wracając do Andrew Gravillona, w ubiegłym sezonie rozegrał on 31 spotkań i zdobył dwie bramki. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy