OFICJALNIE: Gwilia i Dani Suárez żegnają się z Górnikiem Zabrze. Pierwszy jest blisko Legii!

OFICJALNIE: Gwilia i Dani Suárez żegnają się z Górnikiem Zabrze. Pierwszy jest blisko Legii!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze I Legia.net

Górnik Zabrze potwierdził, że Walerian Gwilia i Dani Suárez opuszczają klub.

Ten pierwszy reprezentował barwy zespołu z województwa śląskiego przez ostatnie pół roku, będąc do niego wypożyczonym z FC Luzern. W tym czasie 25-letni ofensywny pomocnik z Gruzji rozegrał 18 spotkań. Strzelił jednego gola i zanotował cztery asysty.

- Vako jeszcze kilka dni temu zapowiadał, że odpowiedź dotyczącą swojej przyszłości w Zabrzu da po meczach reprezentacji. Od Górnika dostał propozycję bardzo dobrego kontraktu, jednak pamiętajmy, że wciąż był zawodnikiem Lucerny. We wtorek w późnych godzinach wieczornych poinformował nas, że nie skorzysta z oferty Górnika - przyznał Artur Płatek, pełniący w zabrzańskim klubie funkcję koordynatora pionu sportowego.

Jak podaje portal Legia.net, Gwilia najprawdopodobniej przeniesie się do Legii Warszawa. Transfer jest na ostatniej prostej. Wicemistrz Polski ma go wykupić za 300 tysięcy euro.

Jeśli chodzi o Suáreza, występował on w Zabrzu przez 2,5 sezonu. Bilans 28-letniego hiszpańskiego obrońcy w koszulce Górnika to 94 mecze, 10 bramek i trzy asysty.

- Klub przedstawił piłkarzowi propozycję nowego kontraktu, jednak Dani z niej nie skorzystał. Dziękujemy mu za czas spędzony w Zabrzu i wiele wzruszeń, których dostarczył naszym kibicom. Kontrakt formalnie został skrócony o dwa tygodnie - powiedział prezes Górnika, Bartosz Sarnowski.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy