OFICJALNIE: Jobe Bellingham, brat Jude’a, z pierwszym profesjonalnym kontraktem w karierze

OFICJALNIE: Jobe Bellingham, brat Jude’a, z pierwszym profesjonalnym kontraktem w karierze fot. Jobe Bellingham [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Birmingham City

Birmingham City poinformowało o podpisaniu profesjonalnego kontraktu przez Jobe’a Bellinghama.

W lipcu klub potwierdził, że ofensywny pomocnik lub skrzydłowy zaakceptował ofertę kontraktu, którego wejście w życie było możliwe po ukończeniu 17. roku życia.

Tak się składa, że zawodnik dzisiaj obchodzi urodziny.

Anglik dotąd łączył występy w akademii młodzieżowej z grą w pierwszym zespole. Podczas trwającej kampanii na boiskach pojawiał się już czterokrotnie.

Jobe Bellingham oczywiście kroczy ścieżką wydeptaną przez starszego brata, którego kariera rozwinęła się w bardzo szybkim tempie.

Jude Bellingham ma 19 lat, a już od trzech sezonów jest związany z Borussią Dortmund. Wcześniej także występował w Birmingham City, wyrastając na kluczową postać drużyny. Dziś starają się o niego największe kluby, z Realem Madryt i Liverpoolem na czele.

Wspomniany 17-latek obecnie jest powoływany do reprezentacji Anglii w sekcji do lat 18. Mierzy on niespełna 180 centymetrów wzrostu i podobnie jak brat jest prawonożny.

Nietrudno się domyślić, że młodszy z braci chciałby pójść w ślady Jude’a.

Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy