OFICJALNIE: Kadra Anglii na Mistrzostwa Świata U-20. Najlepsza drużyna Starego Kontynentu odsłoniła karty

2023-05-11 11:56:17; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Kadra Anglii na Mistrzostwa Świata U-20. Najlepsza drużyna Starego Kontynentu odsłoniła karty Fot. Shutterstock

Selekcjoner Ian Foster ogłosił nazwiska piłkarzy powołanych do reprezentacji Anglii na Mistrzostwa Świata U-20.

Zespół „Synów Albionu” nie pozostawił złudzeń konkurencji i przy trzecim podejściu do rozegrania turnieju o miano najlepszej ekipy Starego Kontynentu do lat 19 w ubiegłym roku pokonał Izrael, Francję oraz Włochy w walce o tytuł.

Dzięki temu sięgnęli po jedenastce zwycięstwo w przytoczonej kategorii wiekowej, co pozwoliło im pod względem historycznym wyrównać rekord należący do Hiszpanii.

Ten sukces usytuował Anglię w charakterze jednego z głównych faworytów do wygrania młodzieżowego mundialu, który między 20 maja a 11 czerwca zostanie rozegrany w Argentynie po tym, jak wcześniej funkcji gospodarza pozbawiono Indonezję.

Podopieczni Iana Fostera swoją walkę o powtórzenie sukcesu drużyny z 2017 roku rozpoczną od rywalizacji w grupie E z Tunezją, Urugwajem oraz Irakiem.

Szansę występu w tych spotkaniach mogą otrzymać tacy obiecujący gracze młodego pokolenia, jak Sam Edozie, Liam Delap, Darko Gyabi, Carney Chukwuemeka czy Alex Scott.

W gronie wybrańców angielskiego selekcjonera zabrakło miejsca między innymi dla Samuela Ilinga Juniora z Juventusu czy Jamie'ego Bynoe'a-Gittensa z Borussii Dortmund. Nieobecność tego drugiego wynika zapewne z doznanej niedawno kontuzji.

Z wymienionych niżej zawodników z opóźnieniem do zespołu dołączą ci, którym przyjdzie w najbliższym czasie rywalizować w play-offach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tymi piłkarzami są Callum Doyle, Ronnie Edwards, Brooke Norton-Cuffy i Aaron Ramsey.

***

KADRA ANGLII NA MISTRZOSTWA ŚWIATA U-20

Bramkarze:

James Beadle (Brighton & Hove Albion),
Matthew Cox (Brentford),
Teddy Sharman-Lowe (Chelsea).

Obrońcy:

Callum Doyle (Coventry City),
Ronnie Edwards (Peterborough United),
Bashir Humphreys (SC Paderborn),
Brooke Norton-Cuffy (Coventry City),
Daniel Oyegoke (Brentford),
Jarell Quansah (Liverpool),
Imari Samuels (Brighton & Hove Albion).

Pomocnicy:

Carney Chukwuemeka(Chelsea),
Alfie Devine (Tottenham Hotspur),
Sam Edozie (Southampton),
Darko Gyabi (Leeds United),
Aaron Ramsey (Middlesbrough),
Alex Scott (Bristol City),
Harvey Vale (Chelsea)

Napastnicy:

Liam Delap (Manchester City),
Daniel Jebbison (Sheffield United),
Mateo Joseph (Leeds United),
Dane Scarlett (Tottenham Hotspur).