OFICJALNIE: Kadra Ekwadoru na Mistrzostwa Świata U-20. 16-letni Kendry Páez jedzie na turniej!

OFICJALNIE: Kadra Ekwadoru na Mistrzostwa Świata U-20. 16-letni Kendry Páez jedzie na turniej! fot. Kendry Paez [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FEF

Selekcjoner Miguel Bravo ogłosił nazwiska piłkarzy powołanych do reprezentacji Ekwadoru na Mistrzostwa Świata U-20. Wśród jego wybrańców znalazł się najprawdopodobniej najmłodszy uczestnik całej imprezy - 16-letni Kendry Páez.

Ekipa z Ameryki Południowej pojawiła się na poprzedniej edycji młodzieżowego mundialu w Polsce w 2019 roku jako mistrz kontynentu i pokazał, że nie był on wywalczony przypadkowo, ponieważ w ostatecznym rozrachunku zakończyła ona cały turniej na rewelacyjnym trzecim miejscu.

Teraz Ekwador ma chrapkę na powtórzenie tego wyczynu na argentyńskich boiskach. Nie jest jednak upatrywany w gronie faworytów, ponieważ dostał się na Mistrzostwa Świata U-20 poprzez zajęcie czwartej pozycji, uznać wyraźnie wyższość Brazylii, Urugwaju oraz Kolumbii.

Wtedy zabrakło miejsca w kadrze dla obiecującego Kendry'ego Páeza, który należy do grona najlepiej rokujących piłkarzy młodego pokolenia na całym globie.

Pokazuje to między innymi fakt, że już teraz wzbudził zainteresowanie ze strony czołowych europejskich klubów. Spośród nich walkę o jego względy wygrała Chelsea, która będzie mogła najwcześniej cieszyć się z jego przybycia na Stary Kontynent po świętowaniu przez niego 18. urodzin.

Na obecną chwilę wiele wskazuje na to, że 16-letni ofensywny pomocnik będzie najmłodszym uczestnikiem całego młodzieżowego mundialu. Z dotychczas ogłoszonych kadr żaden z zespołów nie ma w kadrze kogoś w jego wieku.

Ekwador swoją walkę o zaistnienie na mistrzostwach rozpocznie od rywalizacji w grupie B ze Stanami Zjednoczonymi, Słowacją oraz Fidżi.

Turniej w Argentynie rozpocznie się 20 maja i potrwa do 11 czerwca.

***

KADRA EKWADORU NA MISTRZOSTWA ŚWIATA U-20

Bramkarze:

Gilmar Napa (Emelec),
Cristhian Loor (Independiente del Valle),
Tony Jiménez (Guayaquil City).

Obrońcy:

Joel Ordóñez (Club Brugge),
Stalin Valencia (UNAM),
Daniel de la Cruz (LDU Quito),
Yeltzin Erique (LDU Quito),
Christian García Cajas (CD Leganés),
Maiky de la Cruz (Stade de Reims).

Pomocnicy:

Óscar Zambrano (LDU Quito),
Nilson Angulo (Anderlecht),
Denil Castillo (LDU Quito),
Sebastián González Baquero (LDU Quito),
Kendry Páez (Independiente del Valle),
Tommy Chamba (Emelec)

Napastnicy:

Madison Mina (LDU Quito),
Justin Cuero (Independiente del Valle),
José Klinger (Independiente del Valle),
Cristhoper Zambrano (Aucas),
Alan Minda (Independiente del Valle),
Maelo Rentería (Independiente del Valle).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy