OFICJALNIE: Kamunikat Manchesteru City w sprawie Laporte'a

OFICJALNIE: Kamunikat Manchesteru City w sprawie Laporte'a
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City

Manchester City opublikował oficjalne oświadczenie na temat stanu zdrowia Aymerica Laporte'a.

Środkowy obrońca doznał poważnej kontuzji kolana po zderzeniu z Adamem Websterem w trakcie ligowego pojedynku z Brighton & Hove Albion (4:0) i jeszcze w pierwszej połowie spotkania został zmuszony do opuszczenia murawy na noszach.

25-letni zawodnik został od razu poddany wstępnym badaniom, które wykluczyły jego udział w rozpoczętym już zgrupowaniu reprezentacji Francji przed eliminacyjnymi pojedynkami z Albanią (7 września o godzinie 20:45) i Andorą (10 września o godzinie 20:45), na których miał w końcu dostąpić zaszczytu zadebiutowania w narodowych barwach.

Sztab medyczny Manchesteru City po dokonaniu dokładnej oceny stanu zdrowia Laporte'a uznał, że piłkarz ma uszkodzoną chrząstkę oraz łąkotkę w kolanie i musi się poddać operacji

Zabieg został już przeprowadzony przez kilkunastoma godzinami przez uznanego doktora Ramona Cugata w Barcelonie i zakończył się pewnym powodzeniem.

Klub na razie wstrzymuje się z ogłoszeniem dokładniejszej daty powrotu Francuza do czasu przeprowadzenia kolejnych badań oraz rozpoczęcia rehabilitacji.

25-letni zawodnik wystąpił w obecnym sezonie we wszystkich czterech ligowych spotkaniach Manchesteru City.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy