OFICJALNIE: Kazu Miura wrócił do Europy w wieku 55 lat. Ambitny cel najstarszego profesjonalnego piłkarza

OFICJALNIE: Kazu Miura wrócił do Europy w wieku 55 lat. Ambitny cel najstarszego profesjonalnego piłkarza fot. UD Oliveirense Futebol SAD
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UD Oliveirense Futebol SAD

Kazuyoshi Miura ani myśli o pożegnaniu się z boiskiem. Zamiast tego, zanotował zagraniczny transfer, bo Japonię zmienił na Portugalię, gdzie zagra w UD Oliveirense Futebol SAD.

Nie podano do wiadomości publicznej wielu szczegółów, jednak wiadomo, że będzie to wypożyczenie z Yokohama FC - najprawdopodobniej do końca sezonu rozgrywek w Portugalii.

Transfer japońskiej legendy ma przynieść do zespołu oczywiście nie tylko doświadczenie, ale też zainteresowanie Japończyków. W końcu właścicielem UD Oliveirense jest ONODERA GROUP, firma z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ale doświadczenie też się przyda, bo celem dla klubu w pierwszym sezonie w japońskim władaniu, nim nastąpią większe inwestycje - przede wszystkim kadrowe, jest utrzymanie się na zapleczu portugalskiej ekstraklasy.

Nowi koledzy Miury ostatnio wzięli się bardzo intensywnie do roboty w tej kwestii, bo po trzech zwycięstwach z rzędu z okolic strefy spadkowej przeskoczyli idealnie w środek tabeli.

55-letni napastnik notuje pierwszy zagraniczny transfer od... 2005 roku. Sportowo zresztą zalicza progres, bo ostatnio występował na wypożyczeniu w trzeciej lidze w Japonii.

Nie powinien mieć większych problemów z aklimatyzacją, bo całą młodość spędził w zagranicznych zespołach. Zresztą profesjonalną karierę rozpoczynał w Brazylii, stąd znajomość portugalskiego języka.

Miura poza ojczyzną grał między innymi w Santosie, Palmeiras, Sydney FC, Genoi oraz Dinamie Zagrzeb (wówczas jeszcze Croatia Zagrzeb).

W reprezentacji Japonii w 89 meczach strzelił 55 bramek. W 1992 roku sięgnął z nią po mistrzostwo Azji.

Ma zamiar grać profesjonalnie w piłkę do 60. roku życia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy