OFICJALNIE: Klinsmann nie jest już trenerem Herthy

OFICJALNIE: Klinsmann nie jest już trenerem Herthy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hertha | Bild

Hertha BSC poinformowała o rezygnacji Jürgena Klinsmanna z posady pierwszego trenera zespołu.

Chociaż berlińczycy nie wygrali meczu od 25 stycznia, nikt nie spodziewał się, że już teraz dojdzie do zmiany na jej ławce trenerskiej. 55-latek, który odpowiadał za wyniki „Starej Damy” od 27 listopada ubiegłego roku, odegrał bowiem kluczową rolę w planowaniu strategii na nie tak dawno zakończone styczniowe okno transferowe. Były selekcjoner niemieckiej kadry odpowiadał m.in. za przybycie Krzysztofa Piątka, którego komplementować od pierwszego dnia w klubie.

Niemniej faktem jest, że Klinsmann dzisiaj rano podał się do dymisji, zupełnie zaskakując w ten sposób władze Herthy. Na stanowisku tym wytrwał on zaledwie 76 dni.

„Byliśmy zaskoczeni porannym oświadczeniem. Zwłaszcza po pełnej zaufania współpracy odnośnie podejmowania decyzji personalnych w trakcie okna transferowego. Po tym intensywnym dla nas okresie nie było żadnych oznak zapowiadających rezygnację szkoleniowca” – poinformował Michael Preetz, dyrektor sportowy klubu.

Teraz przed dyrekcją 14. obecnie ekipy niemieckiej Bundesligi sporo pracy, ponieważ musi ona znaleźć nowego trenera w trybie pilnym. Nim do tego dojdzie, zespół trenował będzie Alexander Nouri, dotychczasowy asystent Klinsmanna.

Wśród kandydatów do przejęcia schedy na ławce trenerskiej Herthy wymienia się Niko Kovača (bezrobotny, poprzednio Bayern Monachium) Rogera Schmidta (bezrobotny, poprzednio Beijing Sinobo Guoan) oraz Jesse’ego Marscha (zatrudniony w Salzburgu).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy