OFICJALNIE: Komunikat w sprawie stanu zdrowia Lamine'a Yamala
2024-10-13 16:07:04; Aktualizacja: 1 rok temu
Lamine Yamal w sobotę przedwcześnie opuścił boisko w starciu z Danią, gdyż poczuł dyskomfort w kolanie. Teraz pojawiły się oficjalne informacje w tej sprawie. Skrzydłowy nie zagra przeciwko Serbii.
Lamine Yamal dopiero niedawno skończył 17 lat, a już może spokojnie uchodzić za jedną z największych gwiazd futbolu na świecie.
Skrzydłowy jest jednym z liderów FC Barcelony i znaczna jego zasługa w tym, że „Duma Katalonii” świetnie rozpoczęła ten sezon - zanotował po pięć bramek oraz asyst w 11 spotkaniach, a także jest już gwiazdą reprezentacji Hiszpanii, którą poprowadził do zwycięstwa na niemieckim EURO.
„La Furia Roja” sobotnie starcie z Danią wygrała 1:0, ale wydawało się, że okupiła je ogromna startą - z urazem z boiska zszedł właśnie Yamal. Kibice zamarli w obawie o stan zdrowia skrzydłowego, ale najnowsze informacje wskazują na to, że 17-latkowi nic poważnego się nie stało.Popularne
Federacja wydała w tej sprawie stosowny komunikat.
„Lamine Yamal ma za sobą badania. Te wykluczyły uraz, a piłkarz odczuwa przeciążenie. Aby nie ryzykować, zabraknie go w meczu z Serbią” - czytamy.
Yamal opuścił już zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii i udał się do Barcelony, gdzie będzie się regenerował.
Najbliższe spotkanie „Duma Katalonii” rozegra 20 października, a jej rywalem będzie Sevilla, jednak Hansi Flick może w tym meczu jeszcze dać odpocząć młodemu skrzydłowemu, by mieć pewność, że będzie on do jego dyspozycji na prestiżowe starcia z Bayernem Monachium oraz Realem Madryt, które odbędą się odpowiednio 23 i 26 października









![Ten moment zbliża się nieuchronnie?! Następna kompromitacja – dziewiąta porażka Liverpoolu w zaledwie dwa miesiące [WIDEO]](img/photos/112981/170x113/slot.jpg)


![Piotr Zieliński z golem w hicie Ligi Mistrzów. Co za akcja [WIDEO]](img/photos/112980/170x113/piotr-zielinski.jpg)



![Hit Ligi Mistrzów nie zawodzi! Arsenal strzela po stałym fragmencie, Bayern Monachium odpowiada golem młodej gwiazdy [WIDEO]](img/photos/112977/170x113/arsenal.jpg)
![Ten moment zbliża się nieuchronnie?! Następna kompromitacja – dziewiąta porażka Liverpoolu w zaledwie dwa miesiące [WIDEO]](img/photos/112981/90x60/slot.jpg)


![Piotr Zieliński z golem w hicie Ligi Mistrzów. Co za akcja [WIDEO]](img/photos/112980/90x60/piotr-zielinski.jpg)



![Hit Ligi Mistrzów nie zawodzi! Arsenal strzela po stałym fragmencie, Bayern Monachium odpowiada golem młodej gwiazdy [WIDEO]](img/photos/112977/90x60/arsenal.jpg)





