OFICJALNIE: Leeds United pożegnało 14 piłkarzy po przegranych barażach o Premier League

2024-06-11 10:05:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Leeds United pożegnało 14 piłkarzy po przegranych barażach o Premier League
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Leeds United

Leeds United ogłosiło zakończenie współpracy aż z 14 zawodnikami po rozczarowującym finale sezonu Championship. Trzech z nich wraca do swoich klubów po upływie okresu wypożyczenia.

„Pawie” do samego końca walczyły o bezpośredni, ekspresowy awans do najwyższej klasy rozgrywek po zeszłorocznej degradacji. Ostatecznie zmagania zakończyły jednak na trzecim miejscu, ustępując Leicester City oraz Ipswich Town. O bilet musiały więc powalczyć w ramach baraży.

Wszystko układało się po ich myśli, ale tylko do finału na Wembley. Po efektownym wyeliminowaniu Norwich City nie dały rady przejść Southampton, przegrywając w Dniu Matki na Wembley 0:1.

Po paru tygodniach Leeds United ogłosiło, iż rozstaje się z kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny: Luke'iem Aylingiem, Stuartem Dallasem, Ianem Povedą, Jaidonem Anthonym, Connorem Robertsem oraz Joe'em Rodonem.

Pierwsza trójka jest formalnie związana z zespołem do 30 czerwca, lecz ich kontrakty nie zostaną przedłużone. W przypadku Dallasa koniec przygody wiąże się z zakończeniem kariery w wieku 33 lat.

Ayling spędził na Elland Road siedem i pół roku, rozgrywając 268 spotkań, z czego 93 w Premier League. Oprócz wykonywania założeń defensywnych po prawej stronie boiska dołożył też liczby w ofensywie: 11 goli i 21 asyst. Od następnego sezonu będzie przywdziewał barwy Middlesbrough, gdzie występował wiosną na zasadzie wypożyczenia.

Kolumbijczyk Poveda znalazł się w Leeds po wyjściu z akademii Manchesteru City. Ostatnie półrocze, podobnie jak Ayling, spędził na wypożyczeniu, tyle że w Sheffield Wednesday. Skrzydłowy nie zapisał się wyraźnie w historii klubu, notując zaledwie 30 występów.

Anthony, Roberts i Rodon meldują się z powrotem kolejno w Bournemouth, Burnley oraz Tottenhamie. Poza nimi wygasają kontrakty z piłkarzami rezerw i juniorów: Charlie'em Allenem, Lewisem Bate'em, Keenanem Carole'em, Cubą Diboe, Scottem Goddenem, Mortenem Spencerem, Harveyem Sutcliffe'em oraz Danim van den Heuvelem.