Oficjalnie: Lista transferowa Korony

Oficjalnie: Lista transferowa Korony
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Korona Kielce

Siedmiu zawodników Korony Kielce otrzymało zgodę na poszukiwania nowego klubu.

Na liście znaleźli się Paweł Sobolewski, Przemysław Trytko, Piotr Rogala, Andrzej Paprocki, Mateusz Brela, Bartosz Kwiecień i Kamil Matulka.

36-letni Sobolewski jest zawodnikiem "Złocisto-Krwistych" od stycznia 2007 roku. Przed przyjściem do Kielc reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. W sumie dla Korony rozegrał 210 spotkań, w których strzelił 16 bramek oraz zanotował 29 asyst.

Natomiast Trytko trafił do zespołu z Kolporter Areny na zasadzie wolnego transfery z FC Carl Zeiss Jena w lipcu 2013 roku. Od tego czasu wystąpił w 64 meczach kielczan i zdobył w nich 15 goli i zaliczył cztery asysty.

Piotr Rogala i Andrzej Paprocki to wychowankowie "Złocisto-Krwistych". Nie było im jednak dane na dłużej zagościć w pierwszej drużynie. Wystarczy wspomnieć, że ten drugi zanotował w niej tylko dwa spotkania.

Z kolei Kwiecień trafił do Kielc w styczniu 2013 roku z Juventy Starachowice i zdołał wystąpić w tylko dziesięciu meczach Korony.

Ostatni dwaj piłkarze mają najkrótszy staż w zespole z województwa świętokrzyskiego. Matulka w klubie jest od lutego, a Brela od lipca. Żadnemu z nich nie udało się przebić do pierwszej ekipy i rozgrywali tylko spotkania w drugiej drużynie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy