OFICJALNIE: Lys Mousset w VfL Bochum

OFICJALNIE: Lys Mousset w VfL Bochum fot. uslatar / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: VfL Bochum

Do VfL Bochum dołączył nowy środkowy napastnik, a jest nim Lys Mousset.

Początek sezonu nie układa się dla VfL Bochum tak, jakby życzyli sobie tego kibice klubu. W pierwszych dwóch spotkaniach zespół prowadzony przez Thomasa Reisa nie zdobył nawet punktu i obecnie plasuje się w tabeli na siedemnastym miejscu.

Słaba postawa u progu rozgrywek poskutkowała tym, że działacze zdecydowali się poszukać nowego środkowego napastnika.

Najciekawszym rozwiązaniem okazał się Lys Mousset, który zasila ekipą Bundesligi w ramach transferu bezgotówkowego z Sheffield United. Po przejściu testów medycznych parafował kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

- Lys to przedstawiciel francuskiej szkoły piłkarskiej, który pokazał swoje umiejętności najpierw we Francji, a następnie występował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii, czyli w Premier League. Dzięki temu transferowi zyskujemy ciekawą alternatywę w linii ataku - mówi dyrektor zarządzający Sebastian Schindzielorz.

Atakujący to wychowanek Le Havre, które w swojej karierze grał nie tylko dla wspomnianego Sheffield United, ale również i Bournemouth. Ostatnich kilka miesięcy spędził z kolei w ramach wypożyczenia w Salernitanie.

Tam rozegrał raptem sześć meczów, a jego dorobek to jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy