OFICJALNIE: Maradona rozstaje się z Dorados. Względy zdrowotne

OFICJALNIE: Maradona rozstaje się z Dorados. Względy zdrowotne fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Dorados | Morla

Diego Maradona musiał zrezygnować z funkcji trenera Dorados de Sinaloa.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej „Boski Diego” zrobił sobie dłuższą przerwę od futbolu, ale od czasu poprowadzenia reprezentacji Argentyny do mundialu w 2010 roku co jakiś czas przyjmuje mniej lub bardziej ambitne wyzwania piłkarskie. Argentyńczyk był między innymi prezesem Dynama Mińsk, dopóki nie zdecydował się objąć drugoligowego Dorados.

Wbrew pozorom przygoda 58-latka w Meksyku była dość udana - przejmował on zespół na skraju spadku, a udało mu się wyciągnąć go do walki o awans. Niestety Maradonie nie będzie jednak dane sfinalizować tego projektu, a wszystko przez stan jego zdrowia. Klub poinformował, że rozstaje się z trenerem, a sprawę wyjaśnia agent legendy Napoli.

- Diego Maradona zdecydował, że nie będzie dłużej trenerem Dorados - napisał na Twitterze Matias Morla.

- Ze względów zdrowotnych musi poświęcić swój czas na powrót do zdrowia i czekają go teraz dwie operacje: braku oraz kolana. Dziękujemy za wszystko rodzinie Dorados i wspólnie marzymy o waszych sukcesach.

Zdrowie dokuczało Maradonie w ostatnich miesiącach. W styczniu Argentyńczyk trafił nawet do szpitala ze względu na krwotok wewnętrzny, tuż przed startem Clausury w drugiej lidze meksykańskiej.

Mimo iż 58-latek szkolił piłkarzy Dorados zaledwie od września 2018 roku, był bardzo ceniony przez klub oraz kibiców. Swoim stylem bycia potrafił wzbudzić sympatię, którą tylko nakręcały dobre wyniki drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy