OFICJALNIE: Matej Rodin odszedł z Cracovii

OFICJALNIE: Matej Rodin odszedł z Cracovii fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: KV Oostende

Cracovia straciła jednego z podstawowych piłkarzy. Matej Rodin przenosi się do KV Oostende.

Matej Rodin trafił do Polski z NK Varaždiny latem 2020 roku. Wówczas Cracovia zapłaciła za niego 65 tysięcy euro, a on się stał jedną z kluczowych postaci zespołu.

Stawiał na niego Michał Probierz, a teraz i Jacek Zieliński. Szkoleniowiec będzie musiał jednak budować drużynę bez niego, ponieważ wraz z końcem sezonu wygasa jego kontrakt.

Strony nie porozumiały się w kwestii kontynuowania współpracy, dlatego uznano, że dobrym rozwiązaniem będzie zimowa sprzedaż Rodina.

26-latek trafił na radary belgijskiego KV Oostende. Najpierw przeszedł zatem testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcja mogła zostać zrealizowana.

Chorwat przenosi się do Belgii w ramach definitywnego transferu. Parafowana przez niego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku.

W nowej ekipie jego zadaniem będzie pomóc w walce o utrzymanie. Oostende to bowiem piętnasta siła ligi, która ma raptem dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Rodin, który jest wychowankiem bośniackiego GOSK Gabela, rozegrał w tym sezonie łącznie 14 meczów. Strzelił w nich jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. Występ na EURO zagrożony?! [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. Występ na EURO zagrożony?! [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy