OFICJALNIE: Matej Rodin odszedł z Cracovii

OFICJALNIE: Matej Rodin odszedł z Cracovii fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: KV Oostende

Cracovia straciła jednego z podstawowych piłkarzy. Matej Rodin przenosi się do KV Oostende.

Matej Rodin trafił do Polski z NK Varaždiny latem 2020 roku. Wówczas Cracovia zapłaciła za niego 65 tysięcy euro, a on się stał jedną z kluczowych postaci zespołu.

Stawiał na niego Michał Probierz, a teraz i Jacek Zieliński. Szkoleniowiec będzie musiał jednak budować drużynę bez niego, ponieważ wraz z końcem sezonu wygasa jego kontrakt.

Strony nie porozumiały się w kwestii kontynuowania współpracy, dlatego uznano, że dobrym rozwiązaniem będzie zimowa sprzedaż Rodina.

26-latek trafił na radary belgijskiego KV Oostende. Najpierw przeszedł zatem testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcja mogła zostać zrealizowana.

Chorwat przenosi się do Belgii w ramach definitywnego transferu. Parafowana przez niego umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku.

W nowej ekipie jego zadaniem będzie pomóc w walce o utrzymanie. Oostende to bowiem piętnasta siła ligi, która ma raptem dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Rodin, który jest wychowankiem bośniackiego GOSK Gabela, rozegrał w tym sezonie łącznie 14 meczów. Strzelił w nich jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy