OFICJALNIE: Matri zakończył karierę

OFICJALNIE: Matri zakończył karierę
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports Italia

Alessandro Matri poinformował o zakończeniu kariery sportowej.

36-latek, który od stycznia 2020 roku pozostawał bez przynależności klubowej, podjął decyzję, by zawiesić buty na kołku. Poinformował o tym w wywiadzie, udzielonym we włoskich mediach.

- Z pełną premedytacją mogę powiedzieć, że spełniłem swoje marzenia. Kiedy zaczynałem grać w piłkę, to nie spodziewałem się, że tyle osiągnę. Nie mogę narzekać na to, jak wyglądała moja przygoda z piłką. Teraz czas ją zakończyć.

- Podjąłem taką decyzją, mając na uwadze moją grę w Brescii Calcio. Później niestety brakowało mi mocnych bodźców. Nie potrafię grać w piłkę wtedy, kiedy nie jestem w stanie dać drużynie czegoś ekstra - dodał.

Matri to wychowanek Milanu. W swojej karierze występował w takich zespołach jak między innymi Juventus, Lazio, Fiorentina czy Genoa. Jego największe sukcesy to trzy tytuły mistrza Włoch, jeden puchar kraju oraz dwa Superpuchary.

Ponadto napastnik ma na swoim koncie blisko 350 meczów na boiskach Serie A. W tym czasie strzelił 92 bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy