OFICJALNIE: Mecz Broni Radom z Pogonią Grodzisk Mazowiecki przełożony. Przyczyną koronawirus

OFICJALNIE: Mecz Broni Radom z Pogonią Grodzisk Mazowiecki przełożony. Przyczyną koronawirus fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Broń Radom | Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Spotkanie Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim pomiędzy Bronią Radom a Pogonią Grodzisk Mazowiecki zostało przełożone ze względu na możliwość wystąpienia zakażenia w szeregach drużyny gospodarzy.

Przedstawiciele „Broniarzy” zwrócili się z prośbą do lokalnych władz piłkarskich o przeniesienie ćwierćfinałowego pojedynku w ramach okręgowego Pucharu Polski na późniejszy termin z powodu podejrzenie zakażenia koronawirusem wśród zawodników i pracowników radomskiego klubu.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przychylił się do wniosku złożonego przez władze Broni i podkreślił, że w przypadku uzyskania pozytywnych wyników na obecność groźnej infekcji zostanie zmuszony do zweryfikowania wyniku spotkania na walkower dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

„W związku z prośbą RKP Broń 1926 Radom o przełożenie terminu meczu Pucharu Polski, który miał być rozegrany w dniu 4.07.2020 roku pomiędzy drużynami Broń Radom - Pogoń Grodzisk Maz. ze względu na podejrzenie zakażenia czterech zawodników, masażysty oraz kierownika Covid-19, Mazowiecki ZPN przekłada ww. zawody na dzień 9.07.2020 roku (czwartek) godz. 18.00, boisko RKP Broń 1926 Radom.

Jednocześnie zobowiązuje się RKS Broń 1926 Radom do niezwłocznego poinformowania Związku o wynikach testów.

Ponadto informujemy, iż w przypadku pozytywnych wyników testów na Covid-19, a co za tym idzie koniecznością rozszerzenia kwarantanny na pozostałych zawodników Broni Radom, mecz Pucharu Polski Broń Radom – Pogoń Grodzisk Maz. zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść GKS Pogoń Grodzisk Maz.” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez MZPN.

Przełożenie spotkania wyżej wymienionych ekip na późniejszy termin ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem jest pierwszym tego typu przypadkiem w Polsce.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy