OFICJALNIE: Michał Żyro w Wiśle Kraków

2022-06-14 18:23:28; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Michał Żyro w Wiśle Kraków Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała we wtorek o sprowadzeniu Michała Żyro.

Wisła Kraków powoli kompletuje zespół na pierwszą ligę. W ostatnich dniach informowano o transferach takich zawodników jak Vullnet Basha oraz Jakub Niewiadomski. Na ten spadkowicz nie zamierza poprzestawać.

W poniedziałek informowaliśmy o testach medycznych Michała Żyro. Napastnik przeszedł je bezproblemowo, dlatego też transakcja mogła zostać zrealizowana.

Pięciokrotny reprezentant Polski przenosi się do Wisły Kraków w ramach wolnego transferu. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt do 30 czerwca 2024 roku, który zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Wydaje się, że pod Wawelem Żyro będzie traktowany raczej jako środkowy napastnik. Jego zadaniem będzie prawdopodobnie załatanie luki po odejściach Jana Klimenta oraz Felicio Browna Forbesa.

29-latek jest wychowankiem Legii Warszawa. W swojej karierze grał też dla takich ekip jak Wolverhampton, Charlton, Pogoń Szczecin, Stal Mielec, Korona Kielce oraz Piast Gliwice. Ostatnio przywdziewał natomiast trykot Jagiellonii Białystok.

W minionym sezonie wystąpił w 17 meczach pierwszej drużyny, a jego dorobek to gol i dwie asysty.

Wisła Kraków dopiero co sfinalizowała transfer Bartosza Jarocha. Następny w kolejce jest Igor Łasicki.