Oficjalnie: Nowy, bogaty właściciel Interu. Będą transfery!

Oficjalnie: Nowy, bogaty właściciel Interu. Będą transfery!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Inter

Erick Thohir oficjalnie poinformował o sprzedaży pakietu większościowego akcji Interu.

Na specjalnie zwołanym spotkaniu zarządu dyrektorów potwierdzona została decyzja sprzed kilku tygodni. Nowym właścicielem będzie Zhang Jindong i jego konsorcjum Suning Group. Chińczycy przejmują tym samym 68,55% udziałów w klubie (według nieoficjalnych informacji za około 270 milionów euro). Erick Thohir pozostanie na stanowisku prezydenta klubu i będzie posiadał 31% udziałów. Większość dyrektorów zasiadająca w dotychczasowym zarządzie także zachowała swoje stanowiska.

- To początek wielkiej współpracy Interu z Suning. To także pierwsza sytuacja, kiedy chińscy właściciele przejmują pakiet większościowy europejskiego klubu, jednak mimo działalności międzynarodowej będziemy pamiętać o tradycji tej drużyny. Dziękuję Suning Group za zaufanie. Razem przywrócimy Inter na szczyt - powiedział Thohir w rozmowie z dziennikarzami.

W dalszej części wywiadu prezydent Interu zapewnił, że zarząd w pełni ufa Roberto Manciniemu. Zapowiedział także, że kibice nie powinni spodziewać się rewolucji w składzie, a raczej trzech-czterech transferów. Indonezyjczyk potwierdził zainteresowanie Berardim i Candrevą.

Inter, mimo dobrego początku, zakończył rozgrywki 2015/2016 na czwartym miejscu. Do pozycji gwarantującej grę w eliminacjach Ligi Mistrzów stracił 13 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy