OFICJALNIE: Nowy klub Černycha

OFICJALNIE: Nowy klub Černycha
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Dynamo Moskwa

Dynamo Moskwa poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony o zakontraktowaniu Fiodora Černycha.

Litewski atakujący przeniósł się do ligi rosyjskiej z Jagiellonii Białystok, której barwy reprezentował przez ostatnie dwa i pół roku. Dynamo nie poinformowało oficjalnie o szczegółach umowy, jednak podał je wcześniej dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Piotr Wołosik. 

Polski klub ma otrzymać za Černycha 300 tysięcy euro oraz ewentualne premie zależne od jego dyspozycji. Tak niska kwota transferowa wynika z faktu, że z końcem czerwca wygasał kontrakt skrzydłowego z Jagiellonią i mógłby on opuścić Białystok za darmo. 26-latek miał podpisać przynajmniej trzyletnią umowę.

Wychowanek Klaipėdos Granitas powraca więc do Moskwy, w której przyszedł na świat. 26-latek w dzieciństwie przeniósł się na Litwę, gdzie rozpoczął swoją karierę piłkarską i to barwy tego państwa zdecydował się reprezentować. 

Černych występował w LOTTO Ekstraklasie od 2014 roku, gdy za darmo sprowadził go Górnik Łęczna. Od tamtej pory zanotował w obu polskich klubach 120 występów, zdobywając 30 bramek i 26 asyst.

Kapitan litewskiej reprezentacji postara się teraz o pomoc nowej drużynie w utrzymaniu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Rosji. Do niedawna Dynamo Moskwa było czołowym rosyjskim zespołem, ale od kilku lat przeżywa kryzys, przez który w sezonie 2015/2016 po raz pierwszy w historii spadło z Priemjer-Ligi.

Aktualnie „Dinamowcy” ponownie znajdują się w elicie, ale ich pozycja jest zagrożona. Drużyna zajmuje dwunastą pozycję w rozgrywkach z przewagą zaledwie jednego punktu na znajdującym się w strefie spadkowej Amkarem Perm.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy