Oficjalnie: Nowy klub Łukasika

Oficjalnie: Nowy klub Łukasika
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: SV Sandhausen

SV Sandhausen wypożyczyło Daniela Łukasika z Lechii Gdańsk.

25-letni pomocnik w 2014 roku przeszedł do "Biało-Zielonych" z Legii Warszawa za 800 tysięcy euro. W trwającym sezonie nie miał jednak żadnych szans na grę w podstawowym składzie, dlatego też od dłuższego czasu jego menedżer Mariusz Piekarski poszukiwał mu nowego zespołu.

Pięciokrotny reprezentant Polski został wypożyczony do 30 czerwca 2017 roku. Przypomnijmy, że zawodnikiem Sandhausen jest także Jakub Kosecki - niemiecki klub w kończącym się oknie transferowym wykupił skrzydłowego z Legii i podpisał z nim umowę na dwa lata.

- Daniel Łukasik jest bardzo wszechstronnym pomocnikiem. Dzięki niemu mamy znacznie więcej opcji na grę w środku pola. Zakładamy, że jego aklimatyzacja przebiegnie bardzo szybko i będziemy mogli wykorzystać jego potencjał - powiedział trener Kenan Kocak.

Polak ma dużą szansę na regularne występy w pierwszym składzie - obecnie kontuzję leczą jego dwaj główni rywale na pozycji defensywnego pomocnika: Maximilian Janßen i Erik Zenga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy