OFICJALNIE: Ofensywa Salernitany na koniec okna - pięć transferów w deadline

OFICJALNIE: Ofensywa Salernitany na koniec okna - pięć transferów w deadline fot. Alfonso Maria Salsano / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Salernitana

Salernitana, beniaminek Serie A, w styczniowy Transfer Deadline Day potwierdził aż pięć transferów. Pozyskany został między innymi Lys Mousset.

Ostatnia ekipa w tabeli włoskiej ekstraklasy przez całe okno transferowe, a nawet już po jego zamknięciu, nie próżnowała. Prawdziwą ofensywę w tym zakresie przeprowadziła 31 stycznia.

Do zespołu dołączyli Emil Bohinen, Radu Drăgușin, Lys Mousset, Mikael Filipe i Ivan Radovanović.

Pierwszy zawodnik przybył z CSKA Moskwa na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem kupna w przypadku utrzymania. Taki sam zapis dotyczy Mikaela, czyli nominalnego środkowego napastnika, który wcześniej występował w Sport Recife.

Możliwości wykupu nie ma w przypadku Drăgușina, formalnie defensora Juventusu. Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o Mousseta, który przez najbliższe miesiące powinien zadbać o zdobywanie bramek.

Radovanović to zatem jedyny gracz sprowadzony na mocy transferu definitywnego. Defensywny pomocnik lub stoper podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Cała piątka ma pomóc Salernitanie w utrzymaniu. Jej barw już teraz bronią Franck Ribéry, Simone Verdi czy Paweł Jaroszyński, a od niedawna także Luigi Sepe, Federico Fazio i Diego Perotti. Ten ostatni został pozyskany w środę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy