Oficjalnie: Ojrzyński zwolniony z Korony

Oficjalnie: Ojrzyński zwolniony z Korony
Karol Czyżowicz
Karol Czyżowicz
Źródło: Korona Kielce

Leszek Ojrzyński nie jest już trenerem Korony Kielce. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Głównym powodem zwolnienia 41-latka są podobno słabe wyniki. Korona w pierwszych trzech meczach zdobyła tylko jeden punkt. Na inaugurację „Złocisto-krwiści” zremisowali ze Śląskiem Wrocław 0:0, następnie przegrali u siebie z Wisłą 2:3 tracąc gola w ostatniej minucie. W tym tygodniu kielczanie nie dali radę Widzewowi i grając cały mecz w dziesiątkę przegrali 1:2.

Decyzja ta wywołała oburzenie ze strony zarówno kibiców, jak i piłkarzy. Zawodnicy zapowiedzieli prezesowi Tomaszowi Chojnowskiemu, że nie wznowią treningów, dopóki trener nie zostanie przywrócony na swoje stanowisko.

- Na pewno, zawsze będę mile wspominał Koronę i życzył jej powodzenia. To klub z fantastycznymi kibicami. Ale cóż, sytuacja się zmienia i trzeba się rozstać. Szkoda zostawiać taką ekipę, bo zżyliśmy się mocno z chłopakami. Stanowiliśmy fajną ekipą, był team-spirit, bywało raz lepiej, raz gorzej, ale wspólnie parliśmy do przodu. Ale pewien etap się skończył, trzeba żyć dalej - powiedział 41-latek.

Leszek Ojrzyński był szkoleniowcem Korony Kielce od 2011 roku. W sezonie 2011/12 wywalczył z zespołem 5 miejsce w lidze, co uznano za wielki sukces. Młody trener wyrównał tym samym rekord klubowy. Poprzedni sezon kielczanie zakończyli na 11 miejscu, bardzo słabo spisując się w meczach wyjazdowych (5 remisów, 10 porażek).

Ojrzyńskiego na stanowisku trenera ma zastąpić były szkoleniowiec Arki Gdynia i Cracovii, Dariusz Pasieka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy