OFICJALNIE: Oświadczenie Romana Abramowicza w sprawie Chelsea. Nie będzie zarządzał klubem

OFICJALNIE: Oświadczenie Romana Abramowicza w sprawie Chelsea. Nie będzie zarządzał klubem fot. Catherine Ivill / AMA / PRESSFOCUS
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Chelsea

Chelsea opublikowała ważny komunikat od właściciela klubu Romana Abramowicza.

Abramowicza, który jest właścicielem Chelsea od 2003, podobnie jak wielu innych rosyjskich biznesmenów, czekają sankcje, które są wynikiem ataku Rosji na Ukrainę. W sobotę 55-latek postanowił opublikować oświadczenie, informując o powierzeniu kierowania klubem fundacji charytatywnej.

„Podczas mojej prawie dwudziestoletniej obecności w Chelsea zawsze postrzegałem swoją rolę jako opiekuna klubu, którego zadaniem jest dbanie o to, abyśmy odnosili największe możliwe sukcesy. Skupiałem się również na budowaniu przyszłości, a także stawiałem na odgrywanie pozytywnej roli w naszych społecznościach. Zawsze podejmowałem decyzje, mając na uwadze dobro klubu. Pozostaję przywiązany do tych wartości. Dlatego dziś powierzam powiernikom fundacji charytatywnej Chelsea zarządzanie i opiekę nad klubem Chelsea FC.

Uważam, że obecnie są w najlepszej pozycji do dbania o interesy klubu, zawodników, kadry i kibiców” - można przeczytać.

Póki co nie ma mowy o sprzedaży Chelsea. Abramowicz po prostu przekazał dowodzenie klubem fundacji, samemu odcinając się oficjalnie od procesów decyzyjnych na Stamford Bridge. Co to dokładnie będzie oznaczało - dopiero się dowiemy.

Chelsea, która w erze Abramowicza zdobyła pięć mistrzostw Anglii, zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy