OFICJALNIE: Peszko w Wieczystej

OFICJALNIE: Peszko w Wieczystej fot. KS Wieczysta Kraków
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: KS Wieczysta Kraków

Sławomir Peszko został piłkarzem KS Wieczysta Kraków.

Peszko z klubem okregówki związał się umową do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedużenia o kolejny rok. Założy koszulkę z numerem 7.

- W końcu w wieku 35 lat mogę podjąć decyzję nie patrząc na menedżerów, którzy mi coś doradzają, na niektórych dziennikarzy, którzy coś o mnie napiszą i proponują mi ten czy inny klub czy też różnych kibiców, którzy twierdzą że się wypaliłem. Teraz po prostu ja Sławomir Peszko idę do Wieczystej i chcę temu klubowi pomoc w dwóch awansach. Chcę się odwdzięczyć mojemu przyjacielowi panu Kwietniowi, który mi pomógł w Wiśle Kraków. Teraz jest czas żebym ja jemu pomógł i dlatego wybrałem ten kierunek! - powiedział były reprezentant Polski dla oficjalnej strony klubowej.

Pochodzący z Jasła Peszko karierę rozpoczynał w Nafcie Jedlicze, skąd ściągnęła go jeszcze jako juniora Wisła Płock. Potem grał dla Lecha Poznań, Kolonii, Wolverhampton, Parmy, Lechii Gdańsk, Wisły Kraków.

26 marca tego roku z powodu problemów z płatnościami pensji zerwał umowę z Lechią Gdańsk, więc od tego czasu jest dostępny na zasadzie wolnego transferu.

Wieczysta, której właścicielem jest biznesmen Wojciech Kwiecień, nie uzyskała awansu do IV ligi, gdyż w momencie przerwania rozgrywek zajmowała drugą lokatę w tabeli klasy okręgowej za rezerwami Garbarni. Aspiracje ma jednak zdecydowanie wyższe (o finansach nie wspominając), niż okręgówka, więc wzmacnia się już teraz znanymi nazwiskami.

W krakowskim klubie w sezonie 2020/2021 zagrają nie tylko Peszko, ale też Michał Miśkiewicz, Emmanuel Kumah czy Bartosz Iwan.

***

Transfer Peszki ostro skrytykował Dariusz Dziekanowski (LINK).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy