OFICJALNIE: Pierwszy beniaminek Serie A sezonu 2023/2024

OFICJALNIE: Pierwszy beniaminek Serie A sezonu 2023/2024
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Frosinone Calcio zapewniło sobie uzyskanie bezpośredniego awansu do Serie A na trzy kolejki przed końcem zasadniczej części rozgrywek.

Drużyna prowadzona przez dobrze nam znanego Fabio Grosso nie pozostawiła złudzeń rywalom i w bardzo dobrym stylu zapewniła sobie udział w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju w następnym sezonie.

Stało się tak za sprawą odniesienia zwycięstwa nad Regginą (3:1) i jednoczesnego zanotowania remisu przez Bari z Cittadellą (1:1). Dzięki temu „Kanarki” uzyskały dziesięciopunktową przewagę nad trzecim zespołem w tabeli na trzy kolejki przed końcem zasadniczej części zmagań w Serie B.

Tym samym Frosinone Calcio podejmie trzecią w ostatnim dziesięcioleciu próbę poważnego zaistnienia we włoskiej elicie.

Poprzednie kończyły się kompletnym niepowodzeniem w postaci zakończenia rozgrywek na dziewiętnastym miejscu oznaczającym spadek w sezonach 2015/2016 i 2018/2019.

Teraz ekipa ze Stadio Benito Stirpe liczy na zanotowanie postępu w postaci wywalczenia utrzymania w Serie A. Aby tego dokonać będzie musiała znacząco się wzmocnić, ponieważ jej obecna kadra składa się w dużej mierze z zawodników wypożyczonych, których ewentualnie wykupienie nie okaże się wystarczające do podjęcia skutecznej rywalizacji na najwyższym poziomie.

W tym gronie nie znajduje się nasz przedstawiciel w zespole „Kanarków” - wszechstronny obrońca Przemysław Szymiński.

Były gracz Rozwoju Katowice i Wisły Płock dołączył do nich latem 2019 roku z Palermo.

Przed startem obecnego sezonu przedłużył umowę z klubem do końca rozgrywek 2024/2025 i rozegrał od tego czasu szesnaście spotkań, notując w nich trafienie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy