OFICJALNIE: Podwójny transfer Wolverhampton. Bruno Jordão i Pedro Neto opuszczają Lazio

OFICJALNIE: Podwójny transfer Wolverhampton. Bruno Jordão i Pedro Neto opuszczają Lazio
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wolverhampton

Bruno Jordão i Pedro Neto dołączyli do Wolverhampton.

Dwaj obiecujący portugalscy piłkarze spędzili ostatnie dwa sezony na zasadzie wypożyczenia w Lazio. Klub z Rzymu wiele sobie obiecywał po obu zawodnikach, ponieważ za tymczasowe nabycie ich usług z Bragi zapłacił ponad jedenaście milionów euro i niemal drugie tyle miał dołożyć w trwającym okienku transferowym na ich definitywne wykupienie.

Niestety środkowy pomocnik oraz skrzydłowy nie spełniali pokładanych w nich nadziei i w minionym sezonie zaliczyli jedynie epizodyczne występy w pierwszym zespole na włoskich boiskach. Z tego też powodu ekipa z Serie A zrezygnowała z możliwości ich zakontraktowania na stałe.

Mimo że Bruno Jordão i Pedro Neto praktycznie przez dwa lata nie pokazali się na poważnym poziomie, to nadal cieszyli się dużym zainteresowaniem na rynku transferowym. Przed ich przenosinami do Lazio chęć ich zakontraktowania przejawiał między innymi Arsenal czy FC Barcelona. Teraz takie marki nie włączyły się do walki o tych piłkarzy, ale zrobiła to Benfica. Klub z Lizbony był bardzo zdeterminowany, aby sprowadzić do siebie, ale ci za namową Jorge Mendesa, reprezentującego ich interesy, zdecydowali się ostatecznie na zaakceptowanie oferty Wolverhampton.

Przedstawiciele „Wilków” postanowili podpisać z oboma obiecującymi piłkarzami pięcioletnie umowy i wyłożyli na ich zakontraktowanie blisko 20 milionów euro. Ekipa z Molineux Stadium pomimo dość poważnej inwestycji nie zamierza nakładać zbyt dużej presji na Portugalczyków i z tego też powodu nie należy przynajmniej na razie spodziewać się ich debiutu na poziomie Premier League.

- Są to dwie bardzo utalentowane osoby i bardzo chcieliśmy mieć je u siebie. Zarówno Pedro, jak i Bruno nie są jeszcze gotowi na grę na seniorskim poziomie, ale widzimy w nich olbrzymi potencjał na przyszłości. Jednym z naszych celów jest pozyskiwanie młodych talentów, aby móc następnie wydobyć z nich drzemiący potencjał. Przykładem takiego naszego postępowania jest na przykład Morgan Gibbs-White oraz kilku innych utalentowanych zawodników z naszej akademii, którzy ostatnio byli w pierwszej drużynie czy też Ruben Vinagre, którego sprowadziliśmy, gdy był w bardzo młodym wieku - powiedział Kevin Thelwell, dyrektor sportowy Wolverhampton.

- Mamy świadomość, że wdrożenie Pedro i Bruno do pierwszej drużyny zajmie trochę czasu, ponieważ są młodzi i trafili do nowego kraju oraz środowiska. My ze swojej strony postaramy się jak najlepiej zintegrować ich z seniorską drużyną. Nie będziemy też wywierać na nich zbyt dużej presji na tak wczesnym etapie ich pobytu u nas, ale liczymy na to, że we właściwym czasie pokażą nam swoje prawdziwe oblicze na poziomie Premier League - dodał przedstawiciel klubu.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy