OFICJALNIE: Poznaliśmy czterech uczestników baraży o awans do Premier League

OFICJALNIE: Poznaliśmy czterech uczestników baraży o awans do Premier League
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Huddersfield Town, Nottingham Forest, Sheffield United oraz Luton Town zmierzą się w barażach na poziomie Championship o awans do Premier League.

Dobiegła końca zasadnicza część rywalizacji na zapleczu angielskiej elity. Przed nastaniem tego momentu dowiedzieliśmy się już, że w następnym sezonie w Premier League zagrają Fulham oraz Bournemouth.

Teraz wiemy, że o ostatnie wolne miejsce gwarantujące znalezienie się w gronie dwudziestu najlepszych ekip w Anglii zagrają w barażach Huddersfield Town, Nottingham Forest, Sheffield United oraz Luton Town.

Z tego grona najbardziej zasłużoną wyspiarską drużyną są „The Reds”, którzy na przełomie lat 70-tych i 80-tych wywalczyli mistrzostwo Anglii (1977/1978) oraz dwukrotnie Puchar Europy (1978/1979, 1979/1980). W późniejszym okresie nie zdołali już nawiązać do tych oszałamiających rezultatów i od momentu pożegnania się z elitą w sezonie 1998/1999 występowali nieprzerwanie w Championship, gdzie kilka razy meldowali się w barażach, ale bez powrotu do Premier League. Być może w tym roku uda im się osiągnąć ten cel.

Nottingham Forest o zameldowanie się w finale play-offów zmierzy się w dwumeczu z Sheffield United, które opuściło elitę angielskiego futbolu po zaliczonym spadku w minionych zmaganiach.

Natomiast Huddersfield, które ostatni raz na najwyższym szczeblu występowało w kampanii 2018/2019, zagra z teoretycznie najsłabszym Luton Town, które nie zaznało jeszcze smaku rywalizacji w nowej erze elitarnego angielskiego futbolu, bo ostatni raz walczyli o mistrzostwo w rozgrywkach 1991/1992, kiedy zmagania nosiły nazwę First Division.

***

TERMINARZ BARAŻY O AWANS DO PREMIER LEAGUE

PÓŁFINAŁY

Luton Town - Huddersfield Town (13 maja)

Sheffield United - Nottingham Forest (14 maja)

Huddersfield Town - Luton Town (16 maja)

Nottingham Forest - Sheffield United (17 maja)

FINAŁ NA WEMBLEY - 29 MAJA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy