OFICJALNIE: Raków Częstochowa rozpoczyna letnie okno od transferu środkowego obrońcy

OFICJALNIE: Raków Częstochowa rozpoczyna letnie okno od transferu środkowego obrońcy fot. Raków Częstochowa
Redakcja
Redakcja
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa rusza na letni rynek. Bohaterem pierwszego transferu wicemistrza Polski jest Stratos Svarnas.

Svarnas to 24-letni środkowy obrońca, który do Rakowa został wypożyczony z AEK-u do końca sezonu z opcją transferu definitywnego.

Sześciokrotny reprezentant Grecji zmienia barwy, gdyż w ostatnim sezonie w AEK-u grał bardzo rzadko. Pojawił się na boiskach tylko 14 razy.

Łącznie w barwach ateńskiego klubu wystąpił 99 razy, notując dwie bramki i asystę.

- Liczymy, ze Stratos znacząco zwiększy rywalizację i pomoże w osiągnięciu celów sportowych w nowym sezonie. To zawodnik, który może grać na pozycji półprawego i półlewego środkowego obrońcy w naszym systemie - skomentował transfer dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

- To mój pierwszy zagraniczny transfer. Bardzo się cieszę, że jestem w Rakowie, czyli klubie, który od początku we mnie wierzy. Chciałbym zrealizować swoje cele i osiągnąć sukcesy. Gra w europejskich pucharach to jeden z powodów tego, że tu jestem. Raków będzie próbował awansować do fazy grupowej, więc chciałbym w tym pomóc drużynie i uczestniczyć w europejskich meczach - powiedział Svarnas.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy