OFICJALNIE: Reprezentacja Kosowa zmieniła selekcjonera

OFICJALNIE: Reprezentacja Kosowa zmieniła selekcjonera
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: FFK

Reprezentacja Kosowa przegrała dwa październikowe mecze eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. W środę tamtejsza federacja poinformowała o rozstaniu się z selekcjonerem Bernardem Challandesem.

Szwajcar prowadził drużynę z Bałkanów od 2018 roku. W 40 rozegranych w tym czasie meczach, Kosowianie 17 razy cieszyli się z wygranej, osiem razy zremisowali i 15-krotnie musieli uznać wyższość rywala. 70-latek, ze średnią zwycięstw na poziomie około 40 procent, doprowadził też drużynę do trzeciego miejsca w grupie w eliminacjach do tegorocznego EURO 2020. 

Poległ jednak w walce o rozpoczynające się za trzynaście miesięcy w Katarze Mistrzostwa Świata. Po porażkach ze Szwecją (0:3) i Gruzją (1:2), Kosowo spadło na ostatnie miejsce w grupie. Podczas zorganizowanej w środę konferencji prasowej, Challandes nie krył rozczarowania z powodu tego, jak zakończyła się jego praca z reprezentacją.

– Praca tu sprawiała mi dużo przyjemności. Jestem dumny z tego, jak wiele pracy udało nam się wykonać – mówił były szkoleniowiec Young Boys i i Bazylei. – Lubiłem pracować z tym zespołem, oto dlaczego jestem smutny teraz, gdy odchodzę.

Dopóki prezes federacji Agim Ademi nie znajdzie odpowiedniego następcy Szwajcara, tymczasowo zastąpi go zapewne po raz trzeci w karierze w tej roli Muharrem Sahiti, który ostatnio pracował przy reprezentacji jako jej dyrektor techniczny. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy