OFICJALNIE: Rodolfo Pizarro w Interze Miami

OFICJALNIE: Rodolfo Pizarro w Interze Miami
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Inter Miami

Rodolfo Pizarro zasilił szeregi Interu Miami w ramach rekordowej dla tego klubu transakcji.

Drużyna debiutująca w Major League Soccer dopięła ostatnie formalności związane z zakontraktowaniem ofensywnego pomocnika.

26-latek rozwiązał przed kilkoma dniami za porozumieniem stron umowę z Monterrey i następnie udał się do Stanów Zjednoczonych w celu odbycia obligatoryjnych testów medycznych przed zawarciem umowy z Interem Miami. Oczywiście rozstanie z meksykańskim klubem uzasadnione było wcześniejszą wpłatą kwoty z klauzuli przez Inter. Wartość transferu to wedle doniesień medialnych 12 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu około 11 milionów euro.

Meksykanin nie miał większych problemów z pozytywnym przejściem badań, co umożliwiło mu podpisanie stosownych dokumentów, które z kolei pozwoliły uzyskać mu w nowym zespole status „designated player” (potocznie zwany regułą Beckhama), czyli jednego z trzech piłkarzy mogących w jednym klubie rywalizujących w Major League Soccer pobierać wyższe wynagrodzenie od narzuconej górnej granicy przez organizatorów rozgrywek.

Rodolfo Pizarro jest drugim takim zawodnikiem w ekipie zarządzanej przed Davida Beckhama. Pierwszym graczem mogącym pochwalić się najlepiej opłacanym kontraktem jest 19-letni Matías Pellegrini pozyskany już w lipcu z Estudiantes de La Plata za 8,1 miliona euro, na ten moment drugi największy transfer w historii Interu Miami.

26-letni reprezentant Meksyku był do tej pory związany wyłącznie z rodzimymi klubami. W barwach Monterrey występował od lipca 2018 roku. Od tego czasu strzelił dziewięć bramek oraz zanotował sześć asyst w 64 rozegranych meczach. Razem z „Rayados” świętował zdobycie Ligi Mistrzów CONCACAF oraz mistrzostwa kraju.

***

Inter Miami przygotowuje się do pierwszego sezonu w MLS, ale ma problem z nazwą klubu, która nie podoba się Interowi Mediolan. Trwa sądowy spór w tej sprawie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy