OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi fot. mehmetcan / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TFF | Dr. Mehmet Kasapoğlu [Twitter]

Turecki Związek Piłki Nożnej poinformował o przeniesieniu zaplanowanych meczów na późniejszy termin. To pokłosie trzęsienia ziemi, które przeszło dzisiaj przez kraj.

Mieszkańcy Turcji już dawno nie byli świadkami trzęsienia ziemi o tak dużej sile. Epicentrum zdarzeń są Gaziantep i Kahramanmaraş.

Do pierwszych niepokojących ruchów tektonicznych doszło około godziny czwartej nad ranem. Wstrząsy wtórne wystąpiły po godzinie trzynastej.

W wyniku katastrofy ucierpieli piłkarze Hataysporu (w tym Christian Atsu) oraz Ahmet Eyüp Türkaslan z Yeni Malatyaspor. Wszyscy oni są nadal uważani za zaginionych.

Biorąc pod uwagę skalę zniszczeń oraz ogrom tragedii, minister do spraw młodzieży i sportu, a także władze Tureckiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek sportowych aż do odwołania.

To oznacza, że dzisiaj piłkarze Fenerbahçe nie zmierzą się z Konyasporem, który miał ogromne problemy z dotarciem do Stambułu.

„Życzymy miłosierdzia Bożego naszym obywatelom, którzy stracili życie w wyniku trzęsienia ziemi, a nasz kraj został ogarnięty smutkiem; kondolencje dla rodzin, bliskich i naszego narodu oraz szybkiego powrotu do zdrowia dla wszystkich rannych” – napisała federacja w mediach społecznościowych.

Nie żyje ponad 1600 mieszkańców Turcji, a jedenaście tysięcy jest rannych. Niestety liczby wciąż rosną.

Więcej na temat: Oficjalnie TFF Süper Lig Turcja

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy