Oficjalnie: Rzeźniczak w Azerbejdżanie

Oficjalnie: Rzeźniczak w Azerbejdżanie
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Legia

Jakub Rzeźniczak zgodnie z przewidywaniami przeniesie się do Karabachu Agdam.

Legia za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowała, że doświadczony obrońca żegna się z klubem i czeka go przeprowadzka do Azerbejdżanu. Porozumienie w sprawie transferu nastąpiło już kilka dni temu, ale kwestie wizowe opóźniły finalizację transakcji.

Rzeźniczak opuszcza Łazienkowską 3 po 13 latach spędzonych w stolicy, w dodatku jako najbardziej utytułowany piłkarz w historii klubu. Były kapitan w ostatnim czasie miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowym składzie, co zapewne wpłynęło na jego decyzję.

Mistrzowie Polski dali 30-latkowi wolny wybór w kwestii przyszłości. Przyjęcie oferty z Azerbejdżanu nie powinno szczególnie dziwić, bowiem Karabach to mistrz kraju z budżetem, który mógł zapewnić defensorowi podwyższenie zarobków. Oczywiście powalczy także o awans do Ligi Mistrzów.

Rzeźniczak w barwach Legii pięć razy triumfował w Ekstraklasie, zdobył sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar Polski. Łącznie zagrał w 376 meczach, zdobywając 15 bramek. Ujrzał też cztery czerwone kartki i aż 97 zółtych.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy