OFICJALNIE: Schalke 04 pożegnało ośmiu zawodników

OFICJALNIE: Schalke 04 pożegnało ośmiu zawodników fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Schalke 04

Alexander Schwolow, Jere Uronen, Éder Balanta, Michael Frey, Alex Král, Maya Yoshida, Tom Krauß i Moritz Jenz odchodzą z Schalke 04.

Z wyjątkiem Yoshidy, wszyscy byli wypożyczeni z innych klubów. Kontrakt z doświadczonym japońskim obrońcą mógł jednak ulec przedłużeniu jedynie w przypadku utrzymania zespołu z Gelsenkirchen na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Zapowiedziano już, że reprezentant Czech, Alex Král, dołączy do przyszłego uczestnika Ligi Mistrzów – Unionu Berlin. Z kolei bramkarz Alexander Schwolow prawdopodobnie nie pozostanie dłużej w zdegradowanej z Bundesligi Herthcie i może trafić do Freiburga.

Pozostali gracze na ten moment wracają do swoich macierzystych zespołów. Michael Frey z Royalu Antwerp i Éder Balanta z Club Brugge występowali przedtem w lidze belgijskiej. Jere Uronen i Moritz Jenz byli wcześniej zawodnikami klubów z Ligue 1, odpowiednio Stade Brestois i FC Lorient. Natomiast Tom Krauß powraca do RB Lipska.

Schalke 04 spadło ostatnio z Bundesligi w 2021 roku. W kolejnym sezonie, spędzonym na drugim poziomie rozgrywkowym, wywalczyło bezpośredni awans, ale od teraz ponownie będzie występować w 2. Bundeslidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy