OFICJALNIE: Spezia Calcio nie ma dość. Znowu pobity klubowy rekord transferowy

OFICJALNIE: Spezia Calcio nie ma dość. Znowu pobity klubowy rekord transferowy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Spezia Calcio

Janis Antiste przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z Toulouse do Spezii Calcio.

Klub z Włoch pracuje usilnie nad zrealizowaniem jak największej liczby transakcji w trwającym oknie w obliczu nałożonego na niego zakazu transferowego przez FIFA, który ma zacząć obowiązywać od 2022 roku.

W związku z tym Spezia Calcio poinformowała już o sprowadzeniu do siebie trzynastu nowych zawodników. A teraz doszedł do nich czternasty - Janisa Antiste, który stał się zarazem najdroższym zakupem w historii zespołu za sprawą ściągnięcia go z Toulouse za 4,5 miliona euro.

Poprzedni rekord nie przetrwał zbyt długo, ponieważ został ustanowiony w momencie pozyskania Kelvina Amiana, także ze wspomnianej francuskiej ekipy, za 3,2 miliona euro pod koniec lipca.

Media z Półwyspu Apenińskiego informowały wcześniej, że operacja z udziałem 19-letniego napastnika została zrealizowana w kooperacji z Sassuolo, które zamierza po dwóch sezonach sprowadzić młodego Francuza do siebie.

Antiste związał się z nowym pracodawcą umową do 30 czerwca 2026 roku.

- Jestem zmotywowany i podekscytowany możliwością sprawdzenia się w Serie A, jednej z najtrudniejszych i najsilniejszych lig na świecie. Dziękuję Toulouse za umożliwienie mi te przeprowadzki i nowemu klubowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył. Nie mogę się doczekać odwdzięczenia się mu za to na boisku - powiedział zawodnik, który we włoskim zespole będzie występował z numerem 22.

Środkowy napastnik żegna się z francuską drużyną po rozegraniu dla niej 39 spotkań, w których zdobył osiem bramek oraz zanotował cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy