OFICJALNIE: Stanisław Czerczesow wraca na ławkę trenerską. Znów poprowadzi reprezentację

2024-06-03 19:47:39; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Stanisław Czerczesow wraca na ławkę trenerską. Znów poprowadzi reprezentację Fot. Alizada Studios / Shutterstock.com

Stanisław Czerczesow objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Kazachstanu.

Były opiekun Legii Warszawa został w lipcu ubiegłego roku pozbawiony funkcji opiekuna Ferencvárosu po kompromitującej porażce w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów z farerskim KÍ Klaksvík.

Od tego momentu doświadczony trener pozostawał na bezrobociu. Na brak propozycji nie narzekał, bo jego nazwisko przewijało się między innymi w kontekście DAC 1904 Dunajská Streda, Beşiktaşu, Spartaka Moskwa czy reprezentacji Azerbejdżanu.

Stanisław Czerczesow nie śpieszył się z podjęciem jakiejkolwiek decyzji w kontekście swojego następnego kroku w trenerskiej karierze i dopiero teraz dał się przekonać do powrotu do pracy w charakterze selekcjonera kadry Kazachstanu.

Na tym stanowisku zastąpi swojego rodaka Magomieda Adijewa, który rozstał się z tamtejszą federacją w ostatnim dniu maja. Dzięki temu nie będzie już łączył obowiązków selekcjonera z prowadzeniem Achamta Grozny.

Długość kontraktu zawarta z Rosjaninem nie została ujawniona. Należy jednak przypuszczać, że związał się z Kazachskim Związkiem Piłki Nożnej do zakończenia eliminacji Mistrzostw Świata w 2026 roku. Na nowym stanowisku zadebiutuje już przy okazji najbliższych spotkań towarzyskich z Armenią i Azerbejdżanem.

Czerczesow posiada doświadczenie związane z poziomem reprezentacyjnym. W latach 2016-2021 prowadził rodzimy zespół narodowy. Razem z nim dotarł do ćwierćfinału mundialu w 2018 roku oraz wystąpił w fazie grupowej EURO 2020.