OFICJALNIE: Supriaga i Bułeca opuszczają Dynamo Kijów. Bohaterowie Mistrzostw Świata U-20 zagrają w Dnipro-1

OFICJALNIE: Supriaga i Bułeca opuszczają Dynamo Kijów. Bohaterowie Mistrzostw Świata U-20 zagrają w Dnipro-1 fot. FIFA via Getty Images
Norbert Bożejewicz
Źródło: SK Dnipro-1

Władysław Supriaga i Serhij Bułeca nie będą w nadchodzącym sezonie reprezentować barw Dynama Kijów.

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy sięgnęła przed paroma tygodniami na polskiej ziemi po tytuł najlepszej drużyny globu do lat 20. Duży wkład w osiągnięcie tego sukcesu mieli dwaj zawodnicy Dynama Kijów - Władysław Supriaga i Serhij Bułeca.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy zawodził przez większą część turnieju, ale mimo to otrzymał od selekcjonera szansę występu w wyjściowym składzie w wielkim finale przeciwko Korei Południowej (3:1). Wybór szkoleniowca okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ 19-letni napastnik zdobył dwa gole w najważniejszym spotkaniu.

W tym meczu nie udało się strzelić bramki lub zanotować asysty drugiemu z zawodników, ale on już wcześniej wykreował się na lidera zespołu, o czym świadczy fakt, że w poprzednich pojedynkach trzykrotnie pokonał bramkarzy rywali oraz posłał dwa otwierające podania swoim kolegom.

Supriaga i Bułeca pomimo zdobycia prestiżowego tytułu nie otrzymają jednak szansy występów w barwach Dynama Kijów w nadchodzącym sezonie. Przedstawiciele klubu uznali, że potrzebują oni w tym momencie kariery regularnych występów, dlatego postanowili ich wypożyczyć na rok do beniaminka ukraińskiej ekstraklasy - SK Dnipro-1.

20-letni pomocnik po raz pierwszy opuszcza szeregi wicemistrza kraju, ale za to jego rodak wraca do drużyny, z której przed rokiem został wykupiony za 6,5 miliona euro po niezwykle udanych występach na Euro U-19.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy