OFICJALNIE: Szansa dla Bednarka. Southampton ma nowego menedżera!

OFICJALNIE: Szansa dla Bednarka. Southampton ma nowego menedżera!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Southampton

Władze Southampton poinformowały o zatrudnieniu nowego menedżera.

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia mediów i za wyniki „Świętych” będzie odpowiadał Ralph Hasenhüttl. Austriak związał się z angielskim klubem umową do 30 czerwca 2021 roku. 51-latek został w nim następcą zwolnionego Marka Hughesa.

Hasenhüttl jako trener pracował do tej pory tylko w Niemczech, gdzie był związany z Unterhaching, Aalen, Ingolstadt oraz RB Lipsk. Zespół z Red Bull Arena w sezonie 2016/2017 niespodziewanie poprowadził do wicemistrzostwa Niemiec, dzięki czemu rywalizował z nim później w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Z Lipska odszedł po zakończeniu poprzednich rozgrywek.

Na St Mary’s Stadium 51-letni szkoleniowiec będzie miał za zadanie poprowadzić
Świętych” w górę tabeli Premier League. W tym momencie plasują się oni bowiem na osiemnastej lokacie, mając na koncie raptem dziewięć punktów zdobytych w 14 meczach.

Zmiana na stanowisku menedżera jest bardzo ważną informacją dla Jana Bednarka. 22-letni stoper, który trafił do Anglii z Lecha Poznań, w tym sezonie tylko dwa razy wybiegał na murawy Premier League. Do tego zanotował dwa występy w Pucharze Ligi.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy