OFICJALNIE: Tedesco wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Spartak Moskwa

OFICJALNIE: Tedesco wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Spartak Moskwa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Spartak Moskwa

Spartak Moskwa za pośrednictwem oficjalnej strony poinformował, że nowym trenerem pierwszej drużyny będzie Domenico Tedesco.

Stołeczny klub od początku tego sezonu spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po dwunastu kolejkach plasuje się w ligowej tabeli dopiero na dwunastym miejscu i ma zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Słaba postawa drużyny spowodowała, że pod koniec września z posadą trenera pożegnał się Oleg Kononov. Na jego następcę czekaliśmy dwa tygodnie.

W poniedziałek działacze zwołali konferencję prasową, na której ogłosili nowego szkoleniowca. Został nim dobrze znany w Niemczech Domenico Tedesco.

34-latek podpisał z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że otrzymałem propozycję od z klubu, za którym stoi tak ogromna rzesza fanów. Spartak to coś więcej niż drużyna piłkarska. Ma niesamowitą historię. To było dla mnie niezwykle ważne, aby pracować w szczególnym miejscu, gdzie ludzie żyją piłką. Czeka mnie ciekawa przygoda - skwitował.

Tedesco jest znany przede wszystkim z pracy dla Schalke. Prowadził bowiem tę ekipę w latach 2017-2019.

Zwolniony został w marcu tego roku, po tym, jak jego ekipa uległa na wyjeździe Manchesterowi City w stosunku 0-7 w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Debiut nowego szkoleniowca nastąpi w najbliższą sobotę. Wówczas to Spartak zmierzy się przed własną publicznością z Rubinem Kazań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy