OFICJALNIE: Transferowe domino w LaLidze. Valencia i Granada z nowymi defensorami

2021-08-30 22:37:53; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Transferowe domino w LaLidze. Valencia i Granada z nowymi defensorami Fot. rafapress / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Valencia | Granada

Dimitri Foulquier zasilił szeregi Valencii. Jego miejsce w zespole Granady zajął z kolei Santiago Arias z Atlético Madryt.

Przedstawiciele „Nietoperzy” wzbraniali się bardzo długo z realizowaniem transferów gotówkowych. W tym kontekście wystarczy przypomnieć, że dopiero przed paroma dniami pozyskali w ten sposób pierwszego zawodnika od 2019 roku w postaci Marcosa André.

Teraz dołączył do niego Dimitri Foulquier. Dwukrotny reprezentant Gwadelupy trafił na Estadio Mestalla za 2,5 miliona euro z Granady i związał się z nowym pracodawcą do zakończenia sezonu 2024/2025.

Przeprowadzka 28-letniego zawodnika wewnątrz LaLigi stała się możliwa dzięki natychmiastowym zrealizowaniu operacji związanej ze sprowadzeniem jego następcy w postaci Santiago Ariasa z Atlético Madryt.

Kolumbijczyk, w przeciwieństwie do młodszego o rok wspomnianego piłkarza, trafił do klubu z Andaluzji na zasadzie wypożyczenia z aktualnego mistrza Hiszpanii.

Boczny obrońca będzie miał szansę rozegrać w Granadzie pierwsze oficjalne mecze od października 2020 roku. Wówczas doznał on bardzo skomplikowania złamania nogi w starciu z Wenezuelą w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Arias przebywał wówczas na podobnych warunkach w Bayerze Leverkusen i liczył na to, że zespół z Niemiec wykupi go po zakończeniu minionego sezonu. Niestety koszmarna kontuzja przekreśliła na to jego szanse.