OFICJALNIE: UEFA zdecydowała w sprawie meczu Belgia - Szwecja

2023-10-19 15:23:19; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: UEFA zdecydowała w sprawie meczu Belgia - Szwecja Fot. Transfery.info [Dall-E]
Karol Brandt Źródło: UEFA

UEFA poinformowała, że przerwane spotkanie eliminacji do EURO 2024 z udziałem Belgii i Szwecji nie zostanie dokończone. To oznacza, że ostateczny wynik rywalizacji to 1:1.

Pojedynek „Czerwonych Diabłów” z „Blågult” zapowiadał się ciekawie. Że tak będzie w istocie, wskazywały również wydarzenia boiskowe.

W piętnastej minucie gości po ładnej akcji indywidualnej wyprowadził Viktor Gyökeres. Kilkanaście minut później z rzutu karnego odpowiedział Romelu Lukaku.

W przerwie zawodnicy otrzymali informację o tym, co się działo wcześniej kilka kilometrów od stadionu.

Terrorysta otworzył ogień z kałasznikowa, zabijając dwóch kibiców reprezentacji Szwecji.

Po dowiedzeniu się o tragedii piłkarze obu ekip zgodnie zdecydowali, że nie wyjdą na drugą połowę.

To uniemożliwiło regulaminowe dokończenie meczu.

UEFA ostatecznie zdecydowała, że wynik 1:1 jest rezultatem ostatecznym. Tym samym zawody nie zostaną dokończone.

Szwedzi nie wezmą udziału w turnieju finałowym (nie zagrają też w barażach). Belgowie awans mają od dłuższego czasu w kieszeni, co o tyle istotne, że musieli sobie radzić bez Thibauta Courtois oraz Kevina De Bruyne.