OFICJALNIE: Vuković zwolniony z Legii Warszawa

OFICJALNIE: Vuković zwolniony z Legii Warszawa fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa potwierdziła, że Aleksandar Vuković już nie jest trenerem pierwszego zespołu.

- Bardzo dziękuję Vuko za to, co zrobił dla Legii, nie tylko przez ostatnie półtora roku jako trener pierwszej drużyny, z którą zdobył Mistrzostwo Polski, ale także na przestrzeni ostatnich lat. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, szczególnie w trudnych momentach i nigdy nie bał się brać odpowiedzialności. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony klubu i kibiców. Bardzo rozwinął się też jako trener, szybko się uczył i rozwijał, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym Legionistą i zawsze tak będziemy go w klubie traktować. Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich. Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligi Europy - skomentował swoją decyzję dla oficjalnego serwisu klubowego Dariusz Mioduski, prezes Legii.

Decyzja jest bezpośrednim następstwem bardzo słabej formy Legii na początku sezonu. Stołeczny klub szybko odpadł z kwalifikacji Ligi Mistrzów (0-2 z Omonią), a w Ekstraklasie przegrał dwa mecze w czterech kolejkach, w tym w sobotę 1-3 spotkanie z Górnikiem Zabrze na Łazienkowskiej.

Vuković w Legii pracował przez kilka lat jako asystent, aż 2 kwietnia poprzedniego roku dostał już na stałe posadę pierwszego szkoleniowca. Z „Wojskowymi” zdobył dwa tytuły mistrza Polski i Puchar Polski.

Legia nie poinformowała jeszcze, kto będzie następcą Vukovicia, ale wedle nieoficjalnych doniesień faworytem do przejęcia drużyny jest Czesław Michniewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy